VEČER TŘÍKRÁLOVÝ – Po 30.7., Út 31.7. a St 1.8.

zdroj: www.brno.shakespeare.cz

Představení v rámci festivalu Letní Shakespearovské slavnosti 2018

Shakespeare hru napsal pravděpodobně v roce 1601, tedy přibližně v době, kdy napsal Hamleta a byl na vrcholu svých tvůrčích sil. Večer tříkrálový byla komedie spjatá s oslavami, se svátečním „převráceným“ světem příznačným pro středověké a renesanční svátky bláznů.

A blázny a jejich rozvernými kousky se tato komedie hemží. Výstřední a elitářský Orsino, opojený hudbou a svými city, zamilovaný do podobně sebestředné krásky Olivie a mezi nimi Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny slepé touhy. Věčně rozjařený Tobiáš Říhal tahá peníze z Ondřeje Třasořitky a slibuje mu svou neteř Olivii. Se služkou Marií a bláznem z povolání jménem Feste strojí vtipné a dost kruté léčky na samolibého Malvolia, který, podobně jako ostatní, podlehl klamnému příslibu lásky.

Smích, hudba a moře. Moře, které vyvrhlo Violu, moře, které je ve své stálé proměnlivosti obrazem neuchopitelnosti a neukojitelnosti lidské touhy.

Jsi, lásko, chtivá, lačná jako moře, 
co všechno pozře. Cokoli však pojmeš, 
ať by to bylo cenné navýsost, 
proměníš ihned v pouhopouhé nic. 
Z tolika přeludů je živa láska, 
že sama je svým vlastním přeludem.

Délka představení: 2 hodiny a 15 minut

Ceny vstupenek:

Zóna A   –   790 Kč

Zóna B   –   640 Kč

Zóna C   –   480 Kč

Zóna D   –   350 Kč

Vstupenky rezervujte ideálně do 26.4.!

 

POZOR!!! Prosíme při objednávkách :

1) Uveďte datum, na které lístky chcete

2) Uveďte, jakou chcete zónu (A, B, C, D)

3) Jakou maximálně akceptujete řadu

4) Nedávejte požadavky na konkrétní řady a místa, protože přesné vyřízení takto specifikované objednávky Vám nemůžeme předem slíbit

 

 

Objednávka vzor:

2x    1.8.     Zóna A    (max 7. řada)

 

Objednávky přijaté do 26.4. budou vyřízeny formou hromadné objednávky ještě před spuštěním předprodeje – tedy budou nám uvolněny ty nejlepší lístky, které budou aktuálně k dispozici – ALE nemůžeme si je sami vybrat. Jakmile bude zahájen předprodej (10.5.), již bude možnost výběru konkrétních míst, ale je možné, že ta nejlepší místa budou již pryč. Vstupenky Vám vždy zarezervujeme a pošleme Vám podklady k platbě převodem. Rezervace bývá většinou platná na 2-3 dny, to znamená, že v tomto rozmezí potřebujeme dostat Vaši platbu nebo alespoň doložené potvrzení o provedení platby. Následně Vám vstupenky hned zakoupíme.

 
Vyberte zda máte zájem o zařazení e-mailové adresy do databáze za účelem rozesílání aktuální kulturní nabídky

Chci zařaditNemám zájem

* povinné položky

Událost - podrobnosti