LÁSKA POD LÍPOU – So 7.12.

Představení Láska pod lípou povídá o setkávání zamilovaných lidí pod lípami rousínovského parku za Záložnou. Představení začíná v současnosti, na kterou navazují roky 1919, 1929, 1939, 1969 a 1989. V závěru docházíme k poznatku, že historické epochy se střídají, pravá láska však zůstává stejná (vrtkavá, poblázněná, žárlivá, ale především krásná). Již sto let všemu přihlíží a naslouchají krásné vzrostlé lípy. Jednotlivé příběhy jsou spíše fiktivní, většina z nich má ale reálný základ v historické události – jako je například elektrifikace města, příjezd prezidenta Masaryka, útěk židovského obyvatelstva před druhou světovou válkou, komunistické oponování, dnešní mobilní a internetová doba.

Příběh vrcholí oslavou třicátého výročí od vypuknutí Sametová revoluce, kterou si v roce 2019 připomínáme.

Představení je uváděno v rámci dotačního programu projektu „S divadlem napříč regiony“, který podpořilo Město Rousínov a Jihomoravský kraj.

Hrají: Eva Kyjovská, Lukáš Oleják, Jakub Libánek, Filip Kolmačka, Šárka Zoulová, Jitka Modlitbová, Jiří Hýzl, František Pokorný, Adéla Coufalová, Jan Žáček, Jiří Bohuslav, Patrik Hemza, Jiřina Posoldová, Milan Bubniak

Začátek představení v 19:00

Cena vstupenky:    100,-   beze slev


* povinné položky
Cena vstupenek bude navýšena o servisní poplatek. Podrobnější informace viz Obchodní podmínky.

Vyberte zda máte zájem o zařazení e-mailové adresy do databáze za účelem rozesílání aktuální kulturní nabídky
Chci zařaditNemám zájem

Událost - podrobnosti