POSLEDNÍ LOĎ – So 2.3., Ne 3.3. a So 30.3.

muzikál

Autorem hudby a písňových textů tohoto výrazného počinu na poli hudebního divadla je Gordon Matthew Thomas Sumner, kterého zná celý svět pod uměleckým jménem Sting. Anglický hudebník a příležitostný herec, v sedmdesátých a osmdesátých letech hlavní zpěvák rockové skupiny The Police, se na sólovou dráhu vydal v roce 1985 a od té doby se výrazně zapsal do dějin hudby, v níž se pohybuje napříč všemi žánry.

V roce 2013 napsal svůj první, velmi osobní muzikál, inspirovaný vlastními zážitky z dětství v anglickém námořním městě Wallsend, které je proslavené svými loděnicemi. Zdejší život se vždy točil kolem loděnice, v níž těžce pracující muži stavěli s ohromnou hrdostí velkolepé lodě. Muzikál Poslední loď ukazuje kolektivní sílu zdejší komunity, která čelí zániku lodního průmyslu, jenž zde měl velmi dlouhou a výraznou historii a formoval zdejší společnost. Zároveň vypráví romantický příběh Gideona Fletchera, který sní o jiné budoucnosti, touží cestovat po světě. Gideon opouští svůj život i lásku, aby když se po čtrnácti letech vrátí, najde loděnice v hluboké krizi a svou životní lásku po boku někoho jiného a uvědomuje si, že přišel o víc, než si kdy dovedl představit.

Muzikál obsahuje přes dvacet hudebních čísel, zahrnuje povětšinou původní písně, ale i dříve napsané skladby jako Island of Souls a All This Time ze Stingova alba The Soul Cages z roku 1991, také píseň When We Dance z desky Fieldof Gold z roku 1994 a skladbu Ghost Story z alba Brand New Day z roku 1999.

Na scénáři se podíleli slavní autoři John Logan, na jehož kontě jsou například filmové scénáře  GladiátorSkyfall či Sweeney Todd, a Brian Yorkey, který za libreto k muzikálu Next to normal získal Pullitzerovu cenu.

Muzikál Poslední loď získal v roce 2015 dvě nominace na Cenu Tony a Městské divadlo Brno jej v režii a překladu Stanislava Moši uvede v únoru v české premiéře. premiéra – 16.2.2019

Začátky představení 2.3. a 30.3. v 19:00, 3.3. v 18:00

Cena vstupenky:    580,-       děti, studenti a důchodci 33% sleva

2.3. – 4. řada

3.3. – 6. řada

30.3. – 8. řada

Vstupenky lze rezervovat do 10.2. nebo do vyčerpání rezervace.

* povinné položky
Cena vstupenek bude navýšena o servisní poplatek. Podrobnější informace viz Obchodní podmínky.

Vyberte zda máte zájem o zařazení e-mailové adresy do databáze za účelem rozesílání aktuální kulturní nabídky
Chci zařaditNemám zájem

Událost - podrobnosti